Děkujeme, že jste navštívili náš e-shop

Plynová pistole Ekol Special 99 Classic cal.9mm kat.C-I černá

Kód: 3000000809
Neohodnoceno
Značka: VOLTRAN EKOL
2 160 Kč
Skladem

Ekol Voltran Special 99 Classic černý, plynová pistole, expanzní zbraň kategorie C-I prodejná od 18 let s nutností registrace na PČR

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ekol Voltran Special 99 Classic černý, plynová pistole, expanzní zbraň kategorie C-I prodejná od 18 let s nutností registrace na PČR. 

Poloautomatická expanzní zbraň Special 99 Classic tureckého výrobce EKOL VOLTRAN je replikou velmi známé italské pistole Beretta 85. Pistole není ani příliš velká, ale ani příliš malá, díky tomu je pohodlná při nošení a dobře sedí v dlani, přitom stále vyvolává dojem ostré zbraně.

 

Celokovová konstrukce s černou povrchovou úpravou plynové pistole Ekol Special 99 Classic je doplněna o polymerové střenky rukojeti.

 

Kompaktní rozměry rukojeti dovolují využívat jednořadý zásobník nábojů. V případě modelu Special 99 jde stále o bohatě dostačující kapacitu 8 ks střeliva typu 9mm PA Blanc.

 

Expanzní pistoli Special 99 Classic můžete naplnit nejen poplašnými, ale také obrannými náboji, které účinně a aktivně pomůžou v případě Vaší osobní obrany. Spolu s akustickým efektem po výstřelu uvolní obranný oblak plynu CS nebo PV podle typu použitého náboje. Při použití pro sebeobranu je reálná účinnost plynových CS či silnějších PV-S pepřových nábojů na vzdálenost do 4 m.

 

Další funkcí zbraně je vystřelování světlic. V přední části hlavně je umístěn závit, na který lze našroubovat nástavec pro světlice, který je součástí balení a za pomocí startovacího náboje iniciovat vystřelení světlice z nástavce.

 

Spoušťový mechanismus plynovky Ekol Special 99 Classic funguje v režimu Double Action. Během stisku spouště dochází zároveň k natažení kohoutu, bicího mechanismu zbraně.

 

Nebyla zde opomenuta bezpečnost, a proto je zbraň vybavena tzv. pojistkou proti náhodnému výstřelu. Ovládání pojistky najdete v zadní části závěru v podobě páčky, kterou lze posouvat nahoru a dolů. Pokud je červené značení páčkou zakryto, páčka je nahoře, je pistole zajištěná. V případě, že páčku stáhnete dolů, aby bylo červené značení vidět, pistoli odjistíte.

Nevyžaduje zbrojní průkaz (zbraň kategorie C-I) a je volně prodejná svéprávným osobám starším 18 let s místem pobytu na území ČR. 

Kategorizace zbraní dle českého zákona o zbraních č. 13/2021 Sb. Zbraně kategorie C-I je možné zakoupit od 18let, bez nutnosti vlastnit zbrojní průkaz. Nákup zbraně této kategorie zaevidujeme do centrálního regisru zbraní. Vy následně musíte tento zápis potvrdit na příslušném oddělení policie ČR. Pro skladování a přepravu zde platí stejně jako pro ostré palné zbraně nosit skrytě. Se zbraní kategorie C-I můžete střílet nejen na střelnici, ale také v bezpečném prostoru

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: